15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://acasa.teotrandafir.com 300 true

Programul teatrelor bucurestene in perioada 27 ianuarie – 2 februarie

0 Comments

Teatrul National Bucuresti, Sala Pictura: miercuri, 29 ianuarie, ora 19:30 – „Micul infern” de Mircea Stefanescu, regia Mircea Cornisteanu; joi, 30 ianuarie, ora 19:30 – „Micul infern” de Mircea Stefanescu, regia Mircea Cornisteanu; sambata, 1 februarie, ora 20:00 – „Omul care a vazut moartea” de Victor Eftimiu, regia Dan Tudor; duminica, 2 februarie, ora 20:00 – „Omul care a vazut moartea” de Victor Eftimiu, regia Dan Tudor;
Sala Atelier: vineri, 31 ianuarie, ora 19:30 – „Tectonica sentimentelor” de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat; sambata, 1 februarie, ora 20:00 – „Inca-i bine! de Rodica Popescu Bitanescu, regia Rodica Popescu Bitanescu; duminica, 2 februarie, ora 20:00 – „Cinci femei de tranzitie” de Rodica Popescu Bitanescu, regia Rodica Popescu Bitanescu;
Sala Mica: vineri, 31 ianuarie, ora 19:30 – „Doi x Doi” de Tigrul de Murray Schisgal & Amantul de Harold Pinter, regia Vlad Stanescu; sambata, 1 februarie, ora 20:00 – „Fata din curcubeu” de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar;
Sala Studio: sambata, 1 februarie, ora 19:30 – „Hoti” de Dea Loher, regia Radu Afrim; duminica, 2 februarie, ora 19:30 – „Hoti” de Dea Loher, regia Radu Afrim;
Sala Media: duminica, 2 februarie, ora 11:00 – Teatrul National pentru copii.
Teatrul Bulandra, Sala „Liviu Ciulei”: miercuri, 29 ianaurie, ora 20:00 – „Dumnezeu iubeste” de Zlata Demina, regia Ioana Petre; joi, 30 ianuarie, ora 19:00 – „Obiceiuri necurate” de Tom Smith, regia Mihai Constantin; vineri, 31 ianuarie, ora 20:00 – „Sarpele In iarba” de Alan Ayckbourn, regia Emil Hostina; sambata, 1 februarie, ora 19:00 – „Mestesugul vietii” de Hanoch Levin, regia Felix Alexa; duminica, 2 februarie, ora 19:00 – „Arta” de Yasmina Reza, regia Cristi Juncu;
Sala „Toma Caragiu”: miercuri, 29 ianuarie, ora 18:30 – „Crima si pedeapsa” de FM Dostoieski, regia Yuri Kordonsky; vineri, 31 ianuarie, ora 19:00 – „Mascariciul” de AP Cehov, regia Horatiu Malaele; sambata, 1 februarie, ora 19:00 – „Mascariciul” de AP Cehov, regia Horatiu Malaele.
Teatrul Odeon, Sala Majestic – miercuri, 29 ianuarie, ora 19:00 – „Natura moarta cu nepot obez” de Ion Sapdaru, regia Eugen Fat; joi, 30 ianuarie, ora 19:00 – „Iadul este amintirea fara puterea de a mai schimba ceva” de Jonas Gardell, un spectacol de Mariana Camarasan si Alexandra Penciuc; vineri, 31 ianuarie, ora 19:00 – „Povestea soldatului”, libretul CF Ramuz, muzica Igor Stravinski, traducerea Serban Foarta; sambata, 1 februarie, ora 19:00 – „Un tramvai numit dorinta” de Tennessee Williams, regia Dinu Cernescu; duminica, 2 februarie, ora 19:00 – „Titanic Vals” de Tudor Musatescu, regia Alexandru Dabija;
Sala Studio: vineri, 31 ianuarie, ora 19:30 – „Contra democratiei” de Esteve Soler, regia Alexandru Dabija, traducerea Luminita Voina-Raut; duminica, 2 februarie, ora 19:30 – „Contra democratiei” de Esteve Soler, regia Alexandru Dabija, traducerea Luminita Voina-Raut.
Teatrul Mic: marti, 28 ianuarie, ora 19:00 – „Pensiune completa” de Pierre Chesnot, regia Gelu Colceag; joi, 30 ianuarie, ora 19:00 – „Cum iubeste cealalta jumatate” de Alan Myckbourn, regia Sanda Manu; sambata, 1 februarie, ora 19:00 – „Doamna noastra din Pascagoula” de Tennessee Williams, regia Florin Fatulescu; duminica, 2 februarie, ora 19:00 – „Baietii de aur” de Neil Simon, traducerea Andrei Bantas.
Teatrul Foarte Mic: sambata, 1 februarie, ora 19:00 – „Interpretul” de Tristan Bernard, regia Radu Gheorghe; duminica, 2 februarie, ora 19:00 – „Zelda” de William Luce, un spectacol de Liana Ceterchi.
Teatrul de Comedie, Sala „Radu Beligan”: miercuri, 29 ianuarie, ora 19:00 – „Un cuplu ciudat” de Neil Simon, regia Liviu Lucaci; joi, 30 ianuarie, ora 19:00 – „Revizorul” de NV Gogol, adaptarea si regia Horatiu Malaele; vineri, 31 ianuarie, ora 18:00 – „Casa Zoikai” de Mihail Bulgakov, regia Alexandru Tocilescu; sambata, 1 februarie, ora 19:00 – „Avarul Indragostit” de Cristian Juncu dupa Moliere, regia Vlad Massaci; duminica, 2 februarie, ora 19:00 – „Clinica” de Adrian Lustig, regia Aurel Palade.
Sala Studio: miercuri, 29 ianuarie, ora 19:30 – „Voteaza-ma, ca te tai!!!” dupa corespondenta lui IL Caragiale, adaptarea si regia Niculae Urs.
Teatrul Nottara, Sala Horia Lovinescu – miercuri, 29 ianuarie, ora 19:00 – „Scandal la Opera!” comedie de Ken Ludwig, un spectacol de Petre Bokor; vineri, 31 ianuarie, ora 19:00 – „Roman teatral” de Mihail Bulgakov, regia Vlad Massaci; sambata, 1 februarie, ora 19:00 – „Mobila si durere” de Teodor Mazilu, regia Alicer Barb; duminica, 2 februarie, ora 19:00 – „Mult zgomot pentru nimic” de William Shakespeare, regia Diana Lupescu.
Sala „George Constantin”: luni, 27 ianuarie, ora 19:30 – „Indispensabilii” de Carl Sternheim, regia Alex Mihail; marti, 28 ianuarie, ora 19:30 – „Interviu” regia Bogdan Dumitescu; miercuri, 29 ianuarie, ora 19:30 – „Comedie de moda veche” de Alexei Arbuzov, un spectacol de Vasile Toma; joi, 30 ianuarie, ora 19:30 – „Panica”, Trei barbati pe punctul de-a ceda psihic, de Mika Myllyaho, regia Theodor-Cristian Popescu; vineri, 31 ianuarie, ora 19:30 – „Zelul macelului” de Yasmina Reza, regia Claudiu Goga; sambata, 1 februarie, ora 19:30 – „Hangita” de Carlo Goldoni, un spectacol de Tinu Geirun; duminica, 2 februarie, ora 19:30 – „Ultimul Don Juan”, un spectacol de Petre Bokor.
Teatrul Metropolis: luni, 27 ianuarie, ora 19:00 – „Tarelkin” de AV Suhovo-KobIlin; miercuri, 29 ianuarie, ora 19:00 – „Paris, Mon Amour”, regia Razvan Ioan Dinca; joi, 30 ianuarie, ora 19:00 – „Paris, Mon Amour”, regia Razvan Ioan Dinca; vineri, 31 ianuarie, ora 19:00 – „Tarelkin” de AV Suhovo-KobIlin; sambata, 1 februarie, ora 19:00 – „Doi pe o banca” de Aleksandr Ghelman, regia Emanuel Parvu; duminica, 2 februarie, ora 19:00 – „Sex” de Rob de Graaf, regia Claudiu Goga.
Teatrul Masca: sambata, 1 februarie, ora 19:00 – „Negutatoarea din Venetia” adaptare dupa Negutatorul din Venetia, de W. Shakespeare, regia Michele Modesto Casarin (avanpremiera); duminica, 2 februarie, ora 19:00 – „Negutatoarea din Venetia” adaptare dupa Negutatorul din Venetia, de W. Shakespeare, regia Michele Modesto Casarin (premiera).
Teatrul Evreiesc: joi, 30 ianuarie, ora 19:00 – „Azilul amantilor” de John Chapman & Dave Freeman, regia Dan Tudor.
In Culise: luni, 27 ianuarie, ora 20:00 – „Monoloagele vaginului”, regia Mona Gavrilas; miercuri, 29 ianuarie, ora 19:00 – „Trei piese scurte fara sex”, regia Cristian Bajora; 30 ianuarie, ora 19:00 – „Spectatorul condamnat la moarte”, regia Cristian Bajora.
Godot Cafe-Teatru: luni, 27 ianuarie, ora 20:00 – “Freak Show” de Florin Piersic jr., un one-man-show cu Florin Piersic jr.; marti, 28 ianuarie, ora 20:00 – “Prestez servicii artistice” de Chris Simion, regia Chris Simion (premiera).
Teatrul de Arta: miercuri, 29 ianuarie, ora 20:15 – „Reqviem pentru un iepuras” de Mihai Ignat, regia Dana Voicu; joi, 30 ianuarie, ora 20:15 – „6 din 49” de Spiro Gyorgy, regia Alexandru Maftei.
Teatrul Act: sambata, 1 februarie, ora 19:00 – „Fidelitate” de Chazz Palminteri, regia Dragos Campan.
ArCuB: luni, 27 ianuarie, ora 20:00 – „Insemnarile unui nebun” de NV Gogol, regia Felix Alexa; sambata, 1 februarie, ora 19:00 – „Cina cu prieteni”, regia Claudiu Goga; duminica, 2 februarie, ora 19:00 – „Vitelul de aur” de celebrul duo literar Ilf si Petrov, regia Eugen Gyemant.
Teatrul Tandarica: luni, 27 ianuarie, ora 10:00 – „Frumoasa din Padurea Adormita”, adaptare dupa Charles Perrault, regia Mihai Gruia Sandu; marti, 28 ianuarie, ora 10:00 – „Mica sirena”, regia Gabriel Apostol; miercuri, 29 ianuarie, ora 10:00 – „Pinocchio” adaptare Cristian Pepino, regia Cristian Pepino; joi, 30 ianuarie, ora 10:00 – „Frumoasa din Padurea Adormita”, adaptare dupa Charles Perrault, regia Mihai Gruia Sandu; vineri, 31 ianuarie, ora 10:00 – „Pacala”, regia Ioan Brancu; sambata, 1 bebruarie, ora 10:00 – „Pinocchio” adaptare Cristian Pepino, regia Cristian Pepino; sambata, 1 bebruarie, ora 12:00 – „Pinocchio” adaptare Cristian Pepino, regia Cristian Pepino; duminica, 2 februarie, ora 10:00 – „Capra cu trei iezi” adaptare Cristian Pepino, regia Gabriel Apostol; duminica, 2 februarie, ora 12:00 – „Capra cu trei iezi” adaptare Cristian Pepino, regia Gabriel Apostol.
 

Previous
Next

0 Comments

Leave a Reply