15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://acasa.teotrandafir.com 300 true

Programul teatrelor bucureştene în perioada 10 – 16 februarie

0 Comments

Teatrul Naţional Bucureşti: Sala Studio: miercuri, 12 februarie, ora 19:00 – „Hoţi” de Dea Loher, regia Radu Afrim; joi, 13 februarie, ora 19:00 – „Hoţi” de Dea Loher, regia Radu Afrim; sâmbătă, 15 februarie, ora 19:30 – „Egoistul” de Jean Anouilh, regia Radu Beligan; 16 februarie, ora 20:00 – „Scrisoarea” după „O scrisoare pierdută” de IL Caragiale, regia Horaţiu Mălăele;
Sala Pictura: miercuri, 12 februarie, ora 20:00 – „Omul care a văzut moartea” de Victor Eftimiu, regia Dan Tudor; joi, 13 februarie, ora 20:00 – „Omul care a văzut moartea” de Victor Eftimiu, regia Dan Tudor; vineri, 14 februarie, ora 19:30 – „Micul infern” de Mircea Ştefănescu, regia Mircea Cornişteanu; sâmbătă, 15 februarie, ora 19:30 – „Micul infern” de Mircea Ştefănescu, regia Mircea Cornişteanu; duminică, 16 februarie, ora 20:00 – „Cinci femei de tranziţie” de Rodica Popescu Bitănescu, regia Rodica Popescu Bitănescu;
Sala Atelier: joi, 13 februarie, ora 19:30 – „Tectonica Sentimentelor” de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat; duminică, 16 februarie, ora 19:30 – „Tectonica Sentimentelor” de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat; vineri, 14 februarie, ora 20:00 – „Nebun din dragoste” de Sam Shepard, regia Claudiu Goga; sâmbătă, 15 februarie, ora 20:00 – „Nebun din dragoste” de Sam Shepard, regia Claudiu Goga;
Sala Mică: sâmbătă, 15 februarie, ora 20:00 – „Încă-i bine!” de Rodica Popescu Bitănescu, regia Rodica Popescu Bitănescu; duminică, 16 februarie, ora 20:00 – „Fata din curcubeu” de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar;
Sala Media: duminică, 16 februarie, ora 11:00 – Teatrul Naţional pentru Copii.
Teatrul Nottara: Sala „Horia Lovinescu” – luni, 10 februarie, ora 20:00 – „Hamlet” de William Shakespeare, regia Marcel Ţop; marţi, 11 februarie, ora 19:30 – „Vrei să mor în locul tău?”, după „Lips together teeth apart” de Terrence McNally, regia Vitalie Bichir; joi, 13 februarie, ora 19:00 – „Scandal la operă!”, comedie de Ken Ludwig, un spectacol de Petre Bokor; vineri, 14 februarie, ora 19:00 – „39 de trepte”, o comedie după un film de Alfred Hitchcock, regia Petre Bokor; sâmbătă, 15 februarie, ora 19:00 – „Un pic prea intim” de Rajiv Joseph, regia Cristi Juncu; duminică, 16 februarie, ora 19:00 – „Mult zgomot pentru nimic” de William Shakespeare, regia Diana Lupescu;
Sala „George Constantin”: marţi, 11 februarie, ora 19:30 – „Indispensabilii” de Carl Sternheim, regia Alex Mihail; mierucri, 12 februarie, ora 19:30 – „Feisbuc” de Diana Iarca, regia Alexandru Jitea.
Teatrul Odeon: Sala Majestic – miercuri, 12 februarie, ora 19:00 – „În container” de Constantin Cheianu, regia Cristian Ban; joi, 13 februarie, ora 19:00 – „Titanic vals” de Tudor Muşatescu, regia Alexandru Dabija; vineri, 14 februarie, ora 19:00 – „Când Isadora dansa” de Martin Sherman, regia Răzvan Mazilu; duminică, 16 februarie, ora 11:00 – „Copilăria lui Enescu”, regia Monica Ciută; duminică, 16 februarie, ora 19:00 – „Natură moartă cu nepot obez” de Ion Sapdaru, regia Eugen Făt;
Sala Studio: joi, 13 februarie, ora 19:30 – „Tipografic majuscul” de Gianina Cărbunariu; vineri, 14 februarie, ora 19:30 – „Linişte! Sărut. Acţiune!”, o adaptare de Peter Kerek după filmul „Living in Oblivion” de Tom Dicillo; sâmbătă, 15 februarie, ora 19:30 – „Linişte! Sărut. Acţiune!”, o adaptare de Peter Kerek după filmul „Living in Oblivion” de Tom Dicillo; duminică, 16 februarie, ora 19:30 – „Blifat” de Gabriel Pintilei, regia Alexandru Mihail.
Teatrul Bulandra: Sala „Liviu Ciulei” – joi, 13 februarie, ora 19:00 – „Voiajul domnului Perrichon” de Eugen Labiche, regia Dinu Cernescu; sâmbătă, 15 februarie, ora 19:00 – „Meşteşugul vieţii” de Hanoch Levin, regia Felix Alexa; duminică, 16 februarie, ora 20:00 – „Maitreyi” de Mircea Eliade, regia Chris Simion;
Sala „Liviu Ciulei” (Laborator): vineri, 14 februarie, ora 20:00 – „Arlechino moare?”, un atelier condus de Antoaneta Cojocaru;
Sala „Toma Caragiu” – Space Studio: sâmbătă, 15 februarie, ora 18:30 – „Crimă şi pedeapsă”, regia Yuri Kordonsky; duminică, 16 februarie, ora 18:30 – „Crimă şi pedeapsă”, regia Yuri Kordonsky.
Teatrul Mic: luni, 10 februarie, ora 19:00 – „Mă mut la mama”, regia Gelu Colceag; marţi, 11 februarie, ora 19:00 – „Cum iubeşte cealaltă jumătate” de Alan Ayckbourn, regia Sanda Manu; miercuri, 12 februarie, ora 19:00 – „Pensiune completă” de Pierre Chesnot, regia Gelu Colceag; joi, 13 februarie, ora 19:00 – „Volpone”, regia Vlad Cristache; vineri, 14 februarie, ora 19:00 – „Mutter Courage”, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză; sâmbătă, 15 februarie, ora 19:00 – „Visul unei nopţi de vară”, regia Gelu Colceag; duminică, 16 februarie, ora 19:00 – „Spionul balcanic”, regia Claudiu Goga.
Teatrul Foarte Mic: vineri, 14 februarie, ora 19:00 – „Interzis sub 18 ani” de Mihaela Michailov, regia Ioana Păun; sâmbătă, 15 februarie, ora 19:00 – „Interpretul” de Tristan Bernard, regia Radu Gheorghe; duminică, 16 februarie, ora 19:00 – „Născut iarna” de Jez Butterworth, regia Radu Dragomirescu.
Teatrul de Comedie: Sala „Radu Beligan” – joi, 13 februarie, ora 19:00 – „O scrisoare pierdută”, regia Alexandru Dabija; vineri, 14 februarie, ora 19:00 – „Spiritul de familie”, regia Radu Beligan; sâmbătă, 15 februarie, ora 12:00 – „Karagiale reloaded”, regia Gheorghe Balint; sâmbătă, 15 februarie, ora 19:00 – „Clinica”, regia Aurel Palade; duminică, 16 februarie, ora 19:00 – „Pescăruşul”, regia Claudiu Goga.
Teatrul Metropolis: luni, 10 februarie, ora 19:00 – „Gaiţele”, regia Dan Tudor; miercuri, 12 februarie, ora 19:00 – „Gaiţele”, regia Dan Tudor; joi, 13 februarie, ora 19:00 – „Pijamale”, regia Emanuel Pârvu; vineri, 14 februarie, ora 19:00 – „Bădăranii”, regia Dan Tudor; sâmbătă, 15 februarie, ora 16:00 – „Tartuffe sau Impostorul”, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză; sâmbătă, 15 februarie, ora 19:00 – „Tartuffe sau Impostorul”, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză; duminică, 16 februarie, ora 15:00 – „Bădăranii”, regia Dan Tudor; duminică, 16 februarie, ora 19:00 – „Bădăranii”, regia Dan Tudor.
Teatrul Masca: vineri, 14 februarie, ora 19:00 – „Parcul”, regia Mihai Mălaimare; sâmbătă, 15 februarie, ora 19:00 – „Acul cumetrei Gurton”, regia Mihai Mălaimare, duminică, 16 februarie, ora 19:00 – „Comedia erorilor”, regia Mihai Mălaimare.
În Culise: luni, 10 februarie, ora 20:00 – „Aşa se întâmplă cu toţi oamenii obişnuiţi” de Theo Herghelegiu, regia Cristian Bajora; marţi, 11 februarie, ora 20:00 – „Trei piese scurte fără sex”, regia Cristian Bajora; miercuri, 12 februarie, ora 19:00 – „Frumoasa călătorie a urşilor panda”, regia Cristian Bajora; joi, 13 februarie, ora 19:00 – „Imaginează-ţi că eşti Dumnezeu”, regia Cristian Bajora.
Godot Cafe-Teatru: luni, 10 februarie, ora 20:00 – „Te iubesc! Te iubesc?”, regia Chris Simion; marţi, 11 februarie, ora 20:00 – „Prestez servicii artistice”, regia Chris Simion; joi, 13 februarie, ora 20:00 – „Freak Show”, un one-man-show cu Florin Piersic jr.; vineri, 14 februarie, ora 19:00 – „Ieri, Azi, Mâine şi Oricând” după Scott Organ, regia Conrad Mericoffer; sâmbătă, 15 februarie, ora 22:00 – „7 dintr-o lovitură” de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; duminică, 16 februarie, ora 15:00 – „Bărbaţii sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus”, regia Doina Antohi; duminică, 16 februarie, ora 22;00 – „Fă-mi loc!” de Anthony Michineau, regia Radu Beligan.
Green Hours: luni, 10 februarie, ora 20:00 – „7 zile din viaţa lui Simon Labrosse”, regia Elena Morar; marţi, 11 februarie, ora 20:00 – „Poveste pentru oameni mari”, regia Andreea Iacomita.
Teatrul de Artă: luni, 10 februarie, ora 20:15 – „Dublu sau nimic” de Mimi Brănescu, regia Liviu Cheloiu; miercuri, 12 februarie, ora 20:15 – „Recviem pentru un iepuraş” de Mihai Ignat, regia Dana Voicu; joi, 13 februarie, ora 20:15 – „Stand up PLS” de Silviana Vişan Carter, regia Vera Ion şi Sorin Poamă; vineri, 14 februarie, ora 20:15 – „6 din 49” de Spiro Gyorgy, regia Alexandru Maftei; sâmbătă, 15 februarie, ora 20:15 – „Voyeur” de Gardner McKay, regia Claudiu Istodor.
Teatrul Act: joi, 13 februarie, ora 19:00 – „Iluzii”, regia Cristi Juncu; sâmbătă, 15 februarie, ora 19:00 – „Dumnezeul de a doua zi”, regia Claudiu Goga.
ARCUB: vineri, 14 februarie, ora 19:00 – „Comedie pe întuneric”, regia Cristian Dumitru; duminică, 16 februarie, ora 19:00 – „Viţelul de aur”, regia Eugen Gyemant.
Teatrul Ţăndărică: miercuri, 12 februarie, ora 10:00 – „Punguţa cu doi bani”, regia Decebal Marin; joi, 13 februarie, ora 10:00 – „Fata babei şi faţa moşneagului”, regia Daniel Stanciu.
Teatrul Excelsior: miercuri, 12 februarie, ora 10:00 – „Zâna zorilor”, regia Ilinca Stihi; joi, 13 februarie, ora 10:00 – „Zâna zorilor”, regia Ilinca Stihi; vineri, 14 februarie, ora 10:00 – „Vrăjitorul din Oz”, regia Petre Bokor; duminică, 16 februarie, ora 11:00 – „Mica Sirenă”, regia Olimpia Arghir.
Teatrul „Ion Creangă”: vineri, 14 februarie, ora 10:00 – „Pinocchio”, regia Cornel Todea; vineri, 14 februarie, ora 17:00 – „Rotocol”, de Anca Zamfirescu şi Alexandrina Halic; sâmbătă, 15 februarie, ora 11:00 – „Harap Alb”, regia Cornel Todea; duminică, 16 februarie, ora 11:00 – „Albă ca Zăpada şi cei şapte pitici”, regia Cornel Todea.
Teatrul Evreiesc de Stat: luni, 10 februarie, ora 18:00 – „Mazl-tov… and justice for all”!, regia Andrei Munteanu, spectacolul de susţinere a teatrului, în faţa instituţiei; sala „Horia Lovinescu” (Teatrul Nottara ): miercuri, 12 februarie, ora 19:00 – „Yentl” de Leah Napolin şi Isaac Bashevis Singer, regia Erwin Şimşensohn; Sala Nouă (Teatrul de Comedie): sâmbătă, 15 februarie, ora 19:00 – „Păpuşarul” de Gilles Segal, regia Alexander Hausvater; duminică, 16 februarie, ora 11:00 – „Păpuşarul” de Gilles Segal, regia Alexander Hausvater; duminică, 16 februarie, ora 19:00 – „Păpuşarul” de Gilles Segal, regia Alexander Hausvater.
Sursa: MediaFax

loading...
Previous
Next

0 Comments

Leave a Reply